top of page
Wooden Deck

תהליך הרכישה

הליווי שלנו

Image by Dose Media

1. בניית אסטרטגיה

ביוון העתיקה נהגו לומר: "לאחר לקיחת הצעד הראשון, חצי מהעבודה נעשתה". הצעד הראשון עבורם הוא ליצור איתנו קשר על מנת לקבוע פגישת ייעוץ חינמית.

בפגישות הראשונות אנו נסביר לעומק על שוק הנדל״ן ביוון ועל תהליך רכישת נכס. בנוסף, נבנה את פרופיל המשקיע שלכם, נזהה הזדמנויות מתאימות עבורכם ונמליץ על אזורים ונכסים מתאימים. כמו-כן, נקבע יעדים פיננסיים מדידים להשקעה, נייצר סימולציה של תזרים מזומנים ונסביר לכם על האפשרויות ללקיחת הלוואה.

 

בסוף שלב זה יהיו בידיכם ידע מעמיק וכלים חשובים לקראת המשך התהליך.

2. איתור הנכס עבורכם

לאחר סימון מספר נכסים המתאימים ביותר לפרופיל המשקיע שלכם, השלב הבא הוא להמציא מסמכים בסיסיים בישראל הנדרשים לרכישת נכס ביוון ולתרגם אותם לאנגלית. באם תרצו, תוכלו להיעזר בשירותי משרד התרגומים הישראלי שלנו. 

במקביל, תחליטו האם ברצונכם לטוס לאתונה כדי לראות את הנכסים ולפגוש את הצוות שלנו, או לבצע את התהליך באופן וירטואלי מבלי לבקר ביוון. במקרה שתבחרו לטוס, נכין לכם לו״ז ביקור מסודר, נסייע לכם בתיאום טיסה ומלון, ונלווה אתכם באופן אישי לכל אורכו.

 

לאחר סיור הנכסים ביוון ולאחר שנבצע עבורכם ניתוח מעמיק של כל נכס, אתם תבחרו את הנכס המועדף עליכם, ואנו נקיים משא ומתן עיקש עם בעל הנכס, בכדי לאפשר לכם את המחיר הטוב ביותר. 

Image by Hunters Race
Image by Jez Timms

3. הסדרת עניינים טכניים ומשפטיים

באתונה, נציגינו ילוו אתכם לפגישת היכרות עם עורכת הדין היוונית שלנו ולהנפקת מספר מס ביוון הנחוץ לתהליך רכישת הנכס. אם תרצו, נתאם ונלווה אתכם גם בפתיחת חשבון בנק יווני שיסייע לכם להעברת דמי הרכישה, קבלת שכר הדירה החודשי והעברת תשלומים נדרשים, וכן ניהול עסקאות עתידיות.

עורכת הדין תמשיך לבדיקה יסודית של הנכס שבחרתם כדי לוודא שאין חובות, משכנתאות פעילות או עיקולים הקשורים בנכס, ותוודא את נתוני הבעלות באמצעות משרד רישום המקרקעין.

בהמשך, מומלץ לשים מהנדס אזרחי מטעמנו לבדיקת מצבו הפיזי של הנכס ולוידוא שאין חריגות בנייה שאינן תואמות את גודלו ומאפייניו.

4. סגירת העסקה וחתימת חוזה

כאשר הבדיקה המשפטית הסתיימה ואנחנו יודעים שהנכס תקין ואמין אנחנו ממשיכים להוצאת העסקה לפועל. עורכת הדין שלנו תכין את ההסכם הראשוני להבטחת המכירה, ובמעמד החתימה ישולם הפיקדון. 

בשלב זה, בעל הדירה היוצא יעביר לנוטריונית שלנו את המסמכים הדרושים. במקביל, אנחנו נכין עבורך חוזה סופי, נתאם את חתימתו והתשלום המלא יועבר.

לאחר חתימת החוזה, עורכת הדין תרשום את הנכס על שמך ברשויות היווניות הרלוונטיות והנכס יירשם על שמך בטאבו בצורה מלאה וחוקית.

Image by Elena Rabkina
Image by Mari Helin

5. השבחת הנכס 

עכשיו שיש ברשותכם את הבית החדש שלכם, נעבור להשבחת הנכס בהתאם להעדפותיכם.

אתם תבחרו האם ובאיזו מידה תרצו לשפץ את הנכס, כמובן בהתאם להמלצה שלנו ולהיכרות שלנו עם האיזור ועם קהל היעד. אנחנו נספק לכם צוות מלא של מעצבים, מהנדסים ואנשי מקצוע שיבנו עבורכם תכניות שיפוץ אופציונליות עם הצעות מחיר.

לאחר אישורכם, אנו ננהל ונפקח על תהליך השיפוץ מתחילתו ועד סופו וכמובן נעמוד עמכם בקשר תדיר.

6. השכרה וניהול הנכס או לחילופין מכירה חוזרת

בשלב זה, אנו נתמחר את הדירה בצורה שתמקסם את התשואה שלכם אבל גם תמשוך דיירים איכותיים ולזמן ארוך, נפרסם אותה ונמצא שוכרים אמינים שיעברו בדיקה של עורך דין ויספקו פקדונות מתאימים. נכין ונחתום חוזה שכירות שידאג לאינטרסים שלכם, ונוודא העברת החשבונות והתשלומים המשותפים על שם השוכרים.  

כמו-כן, אנו נדאג עבורכם לניהול מלא של הנכס באופן שוטף, תוך עמידה בקשר ישיר עם השוכרים וטיפול בפניותיהם. באם תחפצו בכך, אנו נספק גם סוכן ביטוח ליצירת פוליסת ביטוח לבית.

במקביל, תוכלו בשלב זה להעמיד את הנכס למכירה לאחר שהשבחנו אותו והעלינו את ערכו. גם כאן, אם תרצו, אנו נלווה אתכם בתהליך כמוכרים.

Image by Charles Deluvio
Image by rupixen.com

7. תנובת הנכס

עשינו זאת! יצרנו הכנסה פסיבית. כעת, שכר הדירה החודשי שלך יועבר באופן קבוע לחשבון הבנק היווני שלך, משם תוכל למשוך אותו כשתחפץ.

באם תחליט למכור את הנכס, תהיה זכאי לקבל את מלוא שווי העסקה, שכן ביוון לא נגבה כלל מס רווחי הון במקרה של מכירה חוזרת (בישראל: מס שבח).

רואה החשבון שלנו ביוון יכין עבורך דוח מס שנתי, ידאג לתיאום בין ישראל ויוון, ויספק ייעוץ במידת הצורך.

בנימה אישית​

GREEK PROPERTY GROUP מורכבת ממגוון אנשי מקצוע יוצאי דופן התומכים בכל שלב ושלב בתהליך, כך שנוכל לספק ללקוחותינו שירות מלא ואיכותי. מרבית חברי הצוות הינם יוונים עם ניסיון של שנים רבות בעבודה בשוק הנדל״ן היווני ככלל ועבודה עם זרים בפרט. כילידי יוון, אנו מבינים היטב את השוק היווני והתרבות היוונית, ויש לנו יתרון אדיר בשוק בבחירת השותפים המקצועיים ביותר במחירים התחרותיים ביותר עבורכם.

 

חשוב לציין כי במידה ותרצה להעסיק אנשי מקצוע מטעמך לכל אחד מהשלבים בתהליך, אתה בהחלט חופשי לעשות כן.

bottom of page