top of page
Greek Streets

שאלות נפוצות

 • 1. למה כדאי להשקיע ביוון דווקא עכשיו?
  במהלך המיתון הגדול ביוון, מחירי הדיור צנחו בכ-45%. החל משנת 2017 נצפתה עלייה מתמדת, אך עדיין רק אחוז קטן השתקם. הצמיחה הכלכלית היציבה של השנים האחרונות, כוונת הממשל היווני לעודד השקעות והביקוש הגבוה להשכרת בתים צפויים לעלות משמעותית במחירים. כמו-כן, כרגע בעקבות משבר הקורונה, ניתן למצוא דירות במחירי מציאה אפילו ביחס לשוק.
 • 2. מהו אחוז התשואה שאפשר לקבל באתונה?
  טווח התשואה הוא בין 5% עד 8% נטו תלוי בפרופיל המשקיע ובאסטרטגיית ההשקעה שניישם. זה בנוסף כמובן לעליית שווי הנכס, אשר מגיעה לאחוזים גבוהים בהרבה בתקופה זו בשוק היווני.
 • 3. מהו מס רווחי ההון ביוון (מס שבח)?
  אחד היתרונות הנפלאים ביוון הוא שאין מס רווחי הון כלל ולכן אין צורך לשלם דבר במקרה של מכירת הנכס בשווי גבוה יותר.
 • 4. מהי ההכנסה השנתית הממוצעת מהשכרת דירה באתונה ומה מס ההכנסה שאצטרך לשלם עבור השכרתה?
  מחיר ההשכרה הממוצע נע בין 8 ל -15 אירו למ"ר בהתאם למיקום ומאפייני הנכס. מס הכנסה הוא 15% עד לסכום של 12,000 אירו לשנה.
 • 5. מי מנהל את הנכס לאחר הרכישה?
  לאחר רכישת הנכס, אנו מעסיקים את חברת ניהול הנכסים שלנו שתנהל את כל תהליך ההשכרה החל מפרסום הנכס, מציאת שוכרים וחתימת חוזה ועד לניהול שוטף ותחזוקת הנכס.
 • 6. מהם ההבדלים בין השכרה לטווח ארוך והשכרה לטווח קצר?
  בהשכרה לטווח הארוך תוכלו להשכיר את הנכס שלכם לשוכר ספציפי, לקבל הכנסה יציבה מדי חודש ולהיות בעלי מעורבות מינימלית כבעלים. לעומת זאת, השכרה לטווח קצר היא לרוב לתיירות, בפלטפורמות כדוגמת Airbnb. בהשכרת הנכס לטווח קצר ישנו פוטנציאל להניב דמי שכירות גבוהים יותר, אולם יש לקחת בחשבון פרמטרים נוספים. ראשית, הוצאות התפעול והניהול בהשכרה לטווח קצר הן גבוהות יותר וכן תהליך השכרתו והסטנדרטים שהנכס צריך לעמוד בהם מורכבים יותר בהשוואה להשכרה לטווח ארוך. כמו-כן, חשוב לבחון את ההיצע אל מול הביקוש. באתונה לדוגמא היחס בין ההיצע לביקוש בהשכרה ארוכת טווח מטיבה עם בעל הדירה הרבה יותר מהיחס בין ההיצע לביקוש בהשכרה קצרת טווח.
 • 7. למה כדאי לי לבחור לרכוש דירה עם Greek property group?
  מכיוון שרוב חברי הצוות הם ילידי יוון, אשר נמצאים ברובם ביוון ועובדים בשוק שנים רבות, אנו מכירים היטב את השוק המקומי ואת צרכי הדיור בו וכן מבינים את התהליכים והבירוקטרטיות המקומית. כמו-כן, אנחנו עובדים עבורכם. בשונה ממתחרים אחרים בשוק, אנו מציעים לכם את הנכסים הטובים ביותר מתחת למחיר השוק ומעלים את ערכם יחד איתכם ועבורכם, במקום למכור לכם נכסים במחיר השוק לאחר שכבר עברו השבחה. ולבסוף, אנו מספקים את שירותינו במחירים התחרותיים ביותר בשוק.
 • 8. איך COVID-19 משפיע על שוק הנדל"ן היווני?"
  נכון לעכשיו, שוק הנדל"ן לא הושפע מהמגפה בצורה משמעותית והמחירים נותרים יציבים באופן יחסי. בשל המחירים ביוון, שכבר נמוכים בעקבות המשבר, ובשילוב עם הצמיחה הכלכלית שיוון מראה בשנים האחרונות, לא צפויה ירידה משמעותית. עם זאת, כמו בכל משבר, ניתן למצוא הזדמנויות טובות למי שיודע היכן לחפש. החוקרים שלנו מיפו עבורכם מספר מגמות בנדל"ן ביוון בעקבות הקורונה.
 • 9. מה הסיכון הכרוך בהשקעה ביוון?
  היום, שוק הנדל"ן היווני התייצב, וכמוהו גם הכלכלה היוונית, מה שהוריד את הסיכון באופן ניכר. זהו תזמון אידיאלי לכניסה לשוק עם סיכון נמוך ותשואה מאוד גבוהה. כמובן, כמו בכל השקעה, גם כאן ניתן לבחור את ההשקעה המתאימה לכם בהתאם לרמת הסיכון שתהיו מעוניינים לקחת.
 • 10. האם אפשר לקחת הלוואה לקניית הדירה?
  בהחלט. ניתן לקחת הלוואה בישראל ולדאוג להחזר הלוואה חודשי באמצעות דמי השכירות שיתקבלו.
 • 11. האם הדירה רשומה על שמי בטאבו?
  כמובן. הדירה תירשם לבעלותכם בטאבו באופן מלא ולפי חוקי המדינה.
 • 12. האם משלמים מיסים גם בישראל?
  לא! תודות לאמנת מס שנחתמה בין יוון לישראל, את המיסים יש לשלם פעם אחת בלבד ביוון. כל מס שלא נדרש תשלומו ביוון (כדוגמת מס שבח), לא תצטרכו לשלם כלל.
bottom of page